Дріп-пакети: чого чекати, кому підійдуть і як готувати
Цього року кілька спешелті обсмажників в Україні представили дріп-пакети. Їх заварюють прямо в чашці — заливають пакетик окропом.
Розбираємося, звідки вони з’явилися, яка кава всередині та як впливає такий спосіб заварювання на смак напою.
Як з’явилися дріп-пакети:
Дріп-пакети з’явилися в Японії в 1990-х роках. Компанії UCC і Key Coffee першими почали промислове виробництво.
У 2015–2016 роках все більше людей виявляють активний інтерес до дріп-пакетів, тому американські компанії Kuju і Dripkit запустили збір коштів на кікстартері для їх виготовлення.
У 2019–2020 роках цей тренд підхопили і в українській індустрії спешелті: свої дріп-пакети представили відразу кілька обсмажників. І ми серед них.
Особливості та відмінності від імерсійного заварювання:
Дріп-пакети — це спосіб приготувати мелену каву проливом без спеціальних навичок і аксесуарів. У них можна заварювати рідкісний або унікальний сорт без втрати якості.
За смаком кава з дріп-пакетів — як з воронки, і в перший місяць-півтора від дати виробництва їх не відрізнити. Якщо кава постаріє, смак стане менш яскравим. Тонкий папір, з якого виготовлений пакетик, не впливає на смак напою. Він довше залишається свіжим і не вивітрюється, тому що в порційну упаковку доданий азот. Для збереження смаку після розфасовки кави по пакетиках з мікрогубки видувають кисень, тобто відкачують повітря, упаковують у фольгований пакет і закачують азот.
Тому вони довго не псуються і зберігають всю насиченість і яскравість смаку. А ще не займають багато місця — зручно в подорожах і відрядженнях. Це дає можливість у будь-яких, навіть дорожніх умовах випити каву як з кав’ярні, а не обмежуватися розчинною чи просто поганою кавою.
Як приготувати:
Ми рекомендуємо готувати каву з дріп-пакетів інтервальними вливаннями.
- Висока і вузька чашка або інша ємність об’ємом від 250 мл;
- Дріп-пакет;
- 190 мл гарячої води 93–95 °C, найкраще з мінералізацією 100 мг/л;
- Контрольні ваги (в ідеалі).
Як заварювати:
- Дістаньте пакетик з індивідуальної упаковки і відкрийте по лінії перфорації. Встановіть на чашку за допомогою спеціальних картонних тримачів з боків. Краще використовувати високу чашку, щоб пакет під час заварювання не занурювався в напій і кава не вийшла перенасиченою.
- Поставте чашку на контрольні ваги і встановіть їх на 0. Якщо ви не використовуєте ваги, будьте уважні з кількістю води: від її надлишку смак буде більш водянистим. Також у дорозі можна поекспериментувати з додатками типу «ваги» для смартфона. Але пам’ятайте, що в цього способу вимірювання є похибка. І будьте обережними, щоб не залити водою телефон.
- Залийте в пакет остиглий окріп 93–95 °C і дайте воді прокапати крізь нього. Поступово підливайте воду до 190 мл.
- Щойно вся вода прокапала, зніміть з чашки і викиньте використаний дріп-пакет. Трохи почекайте, поки напій охолоне — так ви не обпечетеся, а смак максимально розкриється.
- Насолоджуйтесь.
Що запам’ятати:
Дріп-пакети — це кава для заварювання в чашці без додаткових аксесуарів. Зручний спосіб у поїздках, вдома і в офісі, тому що не вимагає особливих зусиль і дорогого устаткування.
Для приготування напою потрібна тільки висока чашка, дріп-пакет, 190 мл бутельованої води 93-95 °C і ваги, щоб контролювати об’єм рідини.
Для наповнення дріп-пакетів ми використовуємо каву з оцінкою Q-грейдера більше 85. Смак не відрізнити від воронки, особливо в перші два місяці. До кожного пакетика додано азот, тому термін зберігання в такій упаковці — до 6 місяців.