0
Погана кава, чи ні?

Погана кава, чи ні?

Насправді поганої чи хорошої кави не існує рівно так, як поганих чи хороших людей.

Зараз розповімо чому:

Арабіка має м’який і насичений смак. У ній невеликий вміст кофеїну, особливо-приємна кислинка і багато ефірної олії. Робуста ж терпка і має менш насичений смак. У ній великий вміст кофеїну і гіркий та терпкий смак. Дорога і якісна робуста існує. Вона може бути настільки ж смачною, як і арабіка. Дуже часто їх змішують, щоб знайти баланс між двома крайнощами: кислинкою і гіркуватістю. Але ніхто з них не є поганою або хорошою. Вибирати яку каву ви любите — потрібно тільки вам.

Також на смак і якість кави впливає обсмажка. У неї є три ступені: темна, середня і світла. Зерно можуть пересмажити, через це з’явитися гіркота, смак паленого цукру та чорний колір. Визначити неякісні зерна за зовнішнім виглядом досить легко. Дефекти називають так: «скорчінг» (обвуглювання зовнішньої частини зерна), «тіпінг» (обвуглювання ембріона зерна) і «Чіпінгу» (коли на зерні є круглі западини, вони схожі на кратери).

Професійні бариста і дегустатори оцінюють смак кави по 7 критеріям, а еспресо ще й по візуальній складовій. Простому споживачу легше орієнтуватися на три складові:Запах. Мінусом може бути аромат гнилі та цвілі.

Смак. Якщо кава горіла або палена — це ознака «переобсмажених» зерен.

Післясмак. Хороша кава залишає після себе «слід» та аромат, який майже завжди нагадує шоколад і свіжоспечений хліб.

Так, бо справа бариста — налаштувати помел при створенні еспресо і напоїв на його основі. Тільки тоді ми зможемо повноцінно оцінити каву та зрозуміти, яку ми замовимо наступного разу.

Якщо ви загубилися в кавовому світі — кличте Taste Band. Ми допоможемо знайти дорогу до улюбленого зерна.